24. 1. 2013  Předání sbírky ve Vršovické besedě

Ve čtvrtek, 24.1. 2013, proběhlo ve Vršovické besedě předání věcné sbírky, zorganizované v rámci projektu "Od Srdce". Máme obrovskou radost z toho, kolik lidí se do naší sbírky zapojilo. Věcí se sešlo opravdu požehnaně - od spousty oblečení pro malé i velké, hraček, drogistického zboží až po knihy.

Drogerii, kosmetiku a některé hračky jsme spravedlivě rozdělili maminkám do tašek, oblečení, hračky a knihy si mohly maminky s dětmi vybrat dle svých potřeb a především dle věku dětí. Zvláště někteří malí účastníci měli ve svém výběru jasno již v prvních minutách. Určitě stojí za zmínku, že i přes svůj nízký věk byli prckové při samorozdělování hraček až neuvěřitelně disciplinovaní, a tudíž nedošlo k žádným kolizím :-)

Pro maminky a děti bylo také připraveno malé pohoštění, o které se postarali pan Edward Tomas a paní Hana Šemíková, provozovatelka malého domácího pekařství SIMPLY GOOD, s.r.o, která se o našem projektu dozvěděla na stránkách internetového časopisu Popelky.cz. Nejen, že zdarma dodala na naši akci úžasné muffiny a koláčky, ale také pro každou maminku připravila něco dobrého na zub s sebou domů.

Bohužel, chřipka si nevybírá, a tak se některé maminky nemohly této akce zúčastnit. V blízké době však plánujeme další takovou akci, u které již, jak doufáme, budou moci být také přítomny. Jelikož se oblečení sešlo opravdu mnoho, určitě najde uplatnění při další předání. O plánovaných akcích a dalších aktivitách budete i nadále informováni.

 

Ještě jednou mockrát děkujeme všem, kteří do sbírky přispěli. 

 

Na fotografie z předání se můžete podívat zde.

 

7. 12. 2012 Babská jízda pomohla projektu "Od Srdce"

7.12. 2012 přišel očekávaný den tzv. "Babské jízdy" v restauraci Osteria Algiro Praha, kterou pořádala Denisa Draždíková a Tereza Rudolfová, a která byla spojená s pomocí projektu "Od Srdce". Již při příchodu do restaurace nás překvapilo velké množství věcných darů, které zpříjemní Vánoce maminkám a jejich dětem. A neustále během celého večera přibývaly. Díky tomuto večeru se strhla další vlna solidarity a my moc děkujeme těmto ženám, které se "Babské jízdy" zúčastnily a donesly spoustu dárků pro maminky a jejich děti.

 

 

2. 11. 2012  Oficiální zahájení projektu "Od Srdce"

Dne 2. 11. 2012 proběhlo oficiální spuštění projektu "Od Srdce" ve Vršovické besedě. S cílem projektu všechny přítomné seznámila Ivana Klucká. O nevšední hudební zážitek se postarali zakladatel Vršovické besedy pan Edward Tomas, nadějná mladá herečka Lucie Palonciová a zpěvačka Olivie Žižková. Celkovou atmosféru dokreslovaly nádherné obrazy malíře Petra Poláška. Vše pečlivě zdokumentoval skvělý fotograf Martin Lukač. Děkujeme všem, kteří nás na zahájení projektu přišli podpořit.

 

Fotografie ze zahájení projektu si můžete prohlédnout v naší zde.